Yaşlılar için 7’den 70’e Yaşam Merkezi açılıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bilgilerine nazaran, Türkiye’nin toplam nüfusu içinde yaşlı nüfusun oranı daima artış kaydediyor. Son açıklamada yaşlı nüfusunun 8 milyon 245 bin 124 kişi olduğu belirtildi. Lokal idareler de yaşlıların rahat ve kaliteli bir hayat sürmeleri için farklı projeler ortaya koyuyor. Bağcılar Belediyesi’nin de bu emelle imaline başladığı 7’den 70’e Ömür Merkezi’nin kaba inşaatı tamamlandı. Büyük kısmı tamamlanan, geriye yalnızca ince işleri ile düzenlemesi kalan merkezin 2023’ün birinci periyodunda hizmete girmesi bekleniyor.

BÜTÜN BAKIMLARI YAPILACAK

Ulu çınarlara ikinci baharlarını hoş bir formda yaşama imkânı sunacaklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Büyüklerimiz için burada her şeyi düşündük. Yaşıtlarıyla sohbetler ederken ilgi alanlarına nazaran etkinliklere de katılacaklar. Bütün bakımları ve ulaşımlarını da biz sağlayacağız. Onları rahat bir ortamda hoş günler bekliyor” dedi.

İÇİNDE AKTİFLİK ALANLARI VAR

7’den 70’e Ömür Merkezi’nde dinlenme, fizik tedavi, antrenman, beslenme ve diyet odaları yer alacak. Yaşlılar torunlarıyla birlikte kütüphane, el işi, müzik, takı, hobi, akıl oyunları, fotoğraf ve sanat atölyelerinde kaliteli vakit geçirecek. Tam donanımlı ve kullanışlı binada kuaför salonları, kafeler, duş alanları da olacak. Binada sıhhat vazifelisi, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi uzmanı, yaşlı bakım elemanları misyon yapacak. Geniş yeşil yerleşke içinde yürüyüş yolları, dinlenme hedefli oturma kümeleri, süs çiçekleri, ağaçlar, park ve havuz bulunuyor. Ayrıyeten bahçede çocuk oyun alanı ile küçük bir amfi tiyatro da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir