Rossi’den şampiyonluk sözleri: Hayatımız boyunca…

Fenerbahçe’nin Uruguaylı futbolcusu Diego Rossi, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Rossi’nin açıklamaları şu halde:

“Takımda çok güzel bir hava var”

“Son maçta grubumun 3 puan almasına yardım edebildiğim için çok memnunum. 3 puan almak bizim için çok değerliydi. Sıkıntı bir maçtı lakin kazanmasını bildik. Kadroda çok uygun bir hava var. O maçta hocamızın bizden istediklerini çok düzgün bir halde anladık. Bu halde gelişerek devam etmek istiyoruz.”

“Her gol farklıdır”

“Her gol farklıdır. Ancak hiçbir kuşku yok ki, son attığım gol çok hoştu. Mesleğimde hangi sıraya koyarım bilmiyorum ancak çok hoş olmasının yanı sıra galibiyeti getiren gol olması hasebiyle çok kıymetliydi. Bu nedenle çok mutluyum”

“İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum”

“İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Ekibimiz, hocamızın istediği fikirleri çok uygun anladı. Bunları da alana yansıtabilmek için sıkı bir formda çalışıyoruz. Üzerine koyarak devam etmek istiyoruz”

“Biz hocamıza çok hürmet duyuyoruz”

“Her vakit çalıştığınız hocalara, teknik yöneticiye hürmet duymalısınız. Her teknik yöneticiden öğreneceğiniz bir şey vardır. Biz de hocamıza çok hürmet duyuyoruz, ondan çok fazla şey öğreniyoruz.”

“Bir sayı koymuyorum”

“Bir sayı koymuyorum. Ben her yıl, bir evvelki üzerine koymaya çalışıyorum. Benim için emel dönem sonunda şampiyon olmak. En kıymetlisi bu.”

“Çok hoş olur burada şampiyon olmak”

“Çok hoş olur burada şampiyon olmak. Bunun için çok çalışmalıyız. Biz de o denli yapıyoruz. Burada şampiyon olmak eminim çok hoş olur. Hepimizin hafızalarında, hayatımız boyunca yer alır”

“Taraftarımızın dayanağı bizim için çok önemli”

“Taraftarımızın takviyesi bizim için çok kıymetli. Bunu, bu dönem oynadığımız her maçta görüyoruz. Gol attığım vakit, taraftarın kutlamasını görünce keyifli hissettim. Birebir vakitte son düdükle birlikte taraftarın sevinci çok güzeldi”

“Burası iyi bir lig, düzeyi yüksek”

“Buraya geldiğim birinci andan itibaren çok yeterli karşılandım. Buraya geleli bir yıldan biraz fazla geçti. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Adaptasyon manasında zorluk çekmedim. Burası iyi bir lig, düzeyi yüksek. Çok fazla âlâ oyuncu var, bu da ligin düzeyi ve kalitesi için çok önemli”

“İki grup da liderlik için yarışıyor”

“Deplasmanda Rennes’e karşı oynadığımız maç üzere, bu maçın da sıkıntı geçeceğini düşünüyorum. İki kadro da liderlik için yarışıyor. Hoş bir maç olacak. Ancak biz savaşacağız ve galibiyet için elimizden geleni yapacağız. Buna inanıyorum”

“Bu sene şampiyon olmak çok önemli”

“Sahada uygun futbol sergilediğimizi düşünüyorum. Hocamızın istediği fikirleri güzel bir biçimde anladık. Bunu da alanda uygulamaya çalışıyoruz. Alanda kim olursa olsun, alanda uyguladığımız fikirler daima tıpkı, herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Bu sene şampiyon olmak çok değerli. Aslında her dönem şampiyonluk çok değerli. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

“Her maçı kazanmak için alana çıkıyoruz”

“Bizim gayemiz hangi turnuvada olursak olalım, oynadığımız her maçı kazanmaya çalışmak. Her maçı kazanmak için alana çıkıyoruz. Bu türlü bir kulüpte oynadığınızda amaç her vakit kazanmaktır. Adım adım bakıyoruz. Her maçı kazanmak için alana çıkıyoruz.”

“Derbiler burada çok tutkulu oluyor”

“Çok hoş bir his derbilerde alanda olmak. Çok özel hislerdir. Derbiler burada çok tutkulu oluyor, bu da benim hoşuma gidiyor”

“Antrenmanlarda da elimden geleni yapmaya çalışıyorum”

“Her oyuncunun kendisine güzel bakmasının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ben de buna dikkat etmeye çalışıyorum. İdmanlarda da elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kendimi her vakit düzgün bir halde bakmaya çalışıyorum ki, dönem boyunca oynayabildiğim kadar maçta oynayabileyim”

“Fenerbahçe beni nitekim istediğini gösterdi”

“Fenerbahçe beni nitekim istediğini gösterdi. Ben de bu kararı verirken çok fazla düşünmedim. Büyük bir kulübe geldiğimi biliyordum. Buraya geldikten sonra gerçek kararı verdiğimi gördüm. Burada oynamak çok güzel”

“Kısa vadede amacım Dünya Kupası’nda yer almak”

“Her vakit kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Şu anda bu yoldayım. Kısa vadede gayem Dünya Kupası’nda yer almak. Bu şimdi deneyim ettiğim bir durum değil. Hasebiyle kısa vadeli amacım bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir