Robbie Neilson: Başakşehir kazanmayı ve liderliği hak etti

UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi son maçında İskoçya grubu Hearts, deplasmanda karşılaştığı Medipol Başakşehir’e 3-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın akabinde Hearts Teknik Yöneticisi Robbie Neilson basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sıkıntı bir karşılaşmayı geride bıraktıklarını söyleyen Neilson, “Başakşehir sıkıntı rakip. Kaliteli ve âlâ bir kadro. Kazanmayı hak ettiler. Kümedeki liderliği de hak ettiler. Uygun bir deneyim kazandık. 4. dakikada bir gol yedik bir gol de duran toptan yedik. Belirli yanılgılarımız oldu. Yüksek rekabetli bir maç olduğunu düşünüyorum. Seneye de buralarda olmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

“GENÇ OYUNCULARDAN ŞAD KALDIM”

Neilson, karşılaşmada forma giyen genç oyuncuların performansı ile ilgili gelen soruya “Tabii mutluydum, uygunlardı. Onlar için âlâ bir deneyimdi. Oyun planına sadık kaldılar. Genel olarak şad kaldım” karşılığını verdi. İskoçya Ligi’nde hafta sonu oynayacakları karşılaşmanın sorulması üzerine Robbie Neilson, “Zor maç olacak. Sakat vardı birçok oyuncuyu kullanamadık. Elimizdeki oyuncularla hafta sonu bir senaryo kurmamız gerekecek” tabirlerini kullandı.

“BİR SONRAKİ SENE PERFORMANSIMIZIN ÜSTÜNE KOYABİLİRİZ”

Uzun vakit sonra Avrupa’da çaba ettiklerine değinen Neilson, “16-18 yılda birinci sefer buralara geldik. Fiorentina ve Başakşehir’e hoş goller attık. Deneyim kazanarak bir sonraki sene daha da üstüne koyabiliriz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir