Real Madrid’e imza atan Arda Güler’i yetiştiren antrenörü anlattı! ‘O bizi buldu, tesadüfen…’

Real Madrid’in, Fenerbahçe’den takımına kattığı genç yıldız Arda Güler, kendisini 6 yıllığına İspanyol devine bağlayan mukaveleyi imzaladı.

Real Madrid’in Valdebebas bölgesindeki Real Madrid Sportif Kenti isimli tesislerde düzenlenen imza merasiminde açıklamalarda bulunan ulusal yıldızın, transferi tüm Avrupa’da büyük yankı uyandırdı.

REKOR KIRDIRDI

İspanyol kulübü, evvelki günden bu yana Twitter’dan genç futbolcuyla ilgili 20’nin üzerinde tweet atarken bu paylaşımların her biri onbinlerce sefer retweet edildi ve yüzbinlerce beğeni aldı.

ESKİ HOCASI ANLATTI

Arda Güler’in lisanslı futbolculuk hayatına başladığı Gençlerbirliği’ndeki antrenörü İsmail Erel oyuncusu ile gurur duyuyor.

Güler’in futbol yeteneği, şimdi 12 yaşındayken ortaokulda vücut eğitimi öğretmeni Mahmut Şafak tarafından keşfedildi. Öğretmeni Şafak’ın tavsiyesi üzerine Gençlerbirliği altyapısında çeşitli yaş kümelerinde karşılaşmalara çıkan Güler, Gençlerbirliği – Osmanlıspor müsabakasını takip etmeye gelen Fenerbahçe scout takımının raporlaması üzerine İstanbul grubuna şimdi 15 yaşındayken transfer oldu.

BİZ DEĞİL, O BİZİ BULDU

Arda Güler’in küçük yaşında tam saha karşılaşmalarında yeteneklerini gösterdiğini belirten Gençlerbirliği Altyapı Antrenörü İsmail Erel, “Arda’nın Gençlerbirliği’ne gelişi, biz değil, o bizi buldu. Samiye Naim Eğitim Vakfı Ortaokulu vücut eğitimi hocası Mahmut Şafak, bize yönlendirdi. Ailesinden de müsaade alarak, Ankara’nın en iyi yetiştirici kulübü olan Gençlerbirliği’nde yetişebileceği düşünerek bize geldi. Arda, U11’deyken, sahanın yarısı kullanılarak karşılaşma düzenleniyordu. Orada yeteneği ile kendini göstermişti. Daha sonraki süreçte tam alana geçtiğinde, sorun çözme yeteneği, oyun zekası, liderlik vasfı üzere özellikleri ortaya çıktı. İdmanlarının hepsinde, büyüleyici bir tekniği vardı. İdmanlarını zevkle izliyorduk. Tıpkı vakitte da bir taraftar kitlesi de oluşmuştu” diye konuştu.

ARDA’YI TESADÜFEN RAPORLARMIŞLAR

U13 yerel ligde oynarken Güler’in ön plana çıktığını aktaran Erel, “U14 Akademi Ligi’ndeyken iç alanda Osmanlıspor ile müsabakamız vardı. Bu karşılaşma, Fenerbahçe’nin scout grubu tarafından takip ediliyordu. Osmanlıspor’un bir oyuncusunu izlemeye gelmişler ama tesadüfen Arda’yı raporlamışlar” tabirlerini kullandı.

GENÇLERBİRLİĞİ BİR MARKADIR

Gençlerbirliği altyapısından çıkan futbolcuların Muhteşem Lig’de ve Avrupa’daki liglerde kendini gösterdiğini lisana getiren Erel, “Şu anda Gençlerbirliği bir markadır. Türkiye’nin yetiştirici kulüplerindendir. Şu anda da Arda üzere yetişmekte olan kaç oyuncularımız bulunmaktadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir