Kılıçdaroğlu,  TBMM’deki makamında İBB Başkanı İmamoğlu ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında “YSK üyelerine hakaret” argümanıyla 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile TBMM’deki makamında görüştü. 

İmamoğlu görüşme sonrası Twitter hesabından, “Bugün CHP Küme Toplantısı için Ankara’dayım. Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim. Bu süreçte, 16 milyon İstanbullunun iradesine sahip çıktığı için teşekkürler.” paylaşımını yaptı. 

TIKLAYIN | İmamoğlu: Saraçhane mitingi evvelden muhakkaktı; teknik yöneticinin kararı lakin oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum

Kılıçdaroğlu: Altı önder bir ortaya gelip, ‘bizim adayımız sizsiniz’ derse elbette aday oluruz

 

Kılıçdaroğlu, dün Ankara’da televizyonların Ankara temsilcileriyle buluşmasında İmamoğlu’nun Saraçhane’ye yaptığı davet hakkında bilgisinin olmadığını ve toplumsal medyadan öğrendiğini söylemiş, İmamoğlu’da HaberTürk’ten Kübra Par’ın sorularını yanıtlarken hususa ait olarak, ” Kendisini o an arayıp bu türlü bir miting düzenleyeceğimizi söylemedik lakin mahkumiyet kararı çıkması halinde Saraçhane’de toplanacağımız çok evvelden belliydi”  açıklamasını yaptı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir