Joker kılığına bürünüp tehditler savurmuştu: Cezası belli oldu

ABD’nin Missouri eyaletine bağlı University City bölgesinde yaşayan Jeremy Garnier 2020’nin mart ayında canlı yayın açıp insanları bombalama ve öldürme tehdidinde bulunarak dikkat çekmişti. Batman serisinin meşhur makus karakteri Joker kılığına girmesi, onu dünya gündemine taşımıştı.

Independent Türkçe’de yer alan habere nazaran; terör saldırısı tehdidi kabahatini işlediğini kabul eden Garnier’in cezası cuma günü açıklandı.

51 yaşındaki Garnier, gözaltına alındıktan sonra tutuklu kaldığı aylar göz önünde bulundurularak 60 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

“JOKER ÜZERE KONUŞUYORDUM”

Yerel gazete St. Louis Post-Dispatch’e cumartesi günü telefonla konuşan hükümlü, hedefinin kimseyi tehdit etmek olmadığını söyledi:

“Joker üzere konuşuyordum, karaktere girmiştim. Herkes bunun bir latife olduğunu biliyordu. Tehditle devam etmek üzere bir niyetim hiç yoktu.”

“EYLEMLERİNİZİN SONUÇLARI VAR”

Daha az ceza için suçlamayı kabul ettiğini savunan Garnier, dersini aldığını vurguladı:

“Harekete geçmeden evvel düşünün. Hareketlerinizin sonuçları var. Her ne kadar saçmalayıp espri yapsam da başkalarını bunu ciddiye aldı.”

Garnier, 1980’li yıllarda kredi kooperatifini soymak üzere kabahatlerle 20’den fazla yıl mahpus yattığını belirtti. O periyotta uyuşturucu bağımlılığı yüzünden bu türlü aksiyonlarda bulunduğunu ve artık uyuşturucudan temizlendiğini açıklarken bu mevzuda farkındalık yaratmak istediğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir