Galatasaray’da şampiyonluk primi dudak uçuklattı

Galatasaray’da 23. şampiyonluğun en büyük mimarlarından biri elbet lider Dursun Özbek oldu. Vazifeye geldikten sonra kısa müddette teknik yönetici olarak Okan Buruk’u tercih etti, yıldızlarla dolu bir takım kurdu. Özbek, dönemin hiçbir kısmında ön plana çıkmadı, misyon dağılımını çok güzel bir halde yaptı, işlerin tabir yerindeyse tıkır tıkır işlemesini sağladı.

‘SIRA GELDİ DERBİYE’

Dursun Özbek, aylar evvel yaptığı açıklamada Cumhuriyet’in 100. yılına dikkat çekerek, “Bu özel senede Galatasaray şampiyon olacak” dedi. O denli de oldu. Ankaragücü’nü 4-1 yenen Cim Bom şampiyonluğunu ilan ettikten sonra Dursun Özbek, teknik grup ve futbolculara bir konuşma yaptı. Lider Özbek, “Hepinizi alnından öpüyorum. Aslan üzere savaştınız ve şampiyon oldunuz. Lakin şimdi işimiz bitmedi. Son maçımızda Fenerbahçe’yi de yeneceğiz” tabirlerini kullandı. Futbolcular da Dursun Özbek lehine tezahüratlar yaptı.

KUTLAMA İÇİN TOPLANDILAR

Şampiyonluğun çabucak akabinde dün Dursun Özbek, idare şurasını topladı. Ana gündem unsuru, pazar günü Fenerbahçe derbisi ve sonrasında yapılacak kutlamaydı. Özbek ve kurmayları, unutulmaz bir tertip için kolları sıvadı ve çalışmalar çabucak başladı. Bu ortada taraftarların da derbide koreografi gösterisi hazırlığında olduğu öğrenildi.

YÖNETİMDEN HARİKULADE PRİM

Galatasaray İdaresi, son haftalarda her galibiyet için gruba prim ödemişti. Sarı-Kırmızılılar, şampiyonluğun akabinde da kesenin ağzını açtı. Futbolcu başına 2 milyon TL ödeneceği öğrenilirken, teknik takım ve işçi de dahil edilince toplam primin 70 milyon TL’yi bulacağı öğrenildi. Şampiyonluk sonrasında soyunma odasında açıklanan bu prim, futbolcuların memnunluğunu adeta ikiye katladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir