Başkan Çelebi’den Ramazan ayı mesajı!

ANKARA (İGFA) – Başkan Çelebi iletisinde şunları söyledi:” İslam Âleminin hasretle beklediği başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşmanın memnunluğu içerisindeyiz.

Ramazan ayı; manevi hislerin doruğa ulaştığı ve beşerler ortasında kardeşliğin pekiştiği, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği günlerdir. Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz bu günlerde; dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip yardımlaşma ve paylaşma bahislerindeki hassasiyet daha da artmaktadır. Sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı, iki olanın birisini, bütün olanın yarısını vermeyi, gülümsemenin sadaka olduğunu, güçsüze yardım etmeyi, küçüğü sevip büyüğü saymayı, kimsesize el uzatıp sahip çıkmayı, görmeyenin gözü, tutamayanın eli, konuşamayanın lisanı olmayı ve her şeyden kıymetlisi merhametli olmayı öğreneceğiz.

Hoşluklarla dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan rahmeti, konutlarımızdan huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk ve kardeşlik hislerinin hâkim olduğu kaç hoş günlere kavuşturmasını şanlı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu his ve kanılarla aziz milletimizin ve bütün İslam Aleminin mübarek Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir